Gdzie sie znajdujesz?​

„Szkubaczki”

Grupę „Jeżyki” w dniu 20 listopada br. odwiedziły Panie z Centrum Kultury w Pawłowicach, w którym znajduje się nowo otwarta sala regionalna. Panie poprowadziły zajęcia przybliżające dzieciom tradycje, historię i kulturę naszego regionu.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach „Szkubanie pierza” – czyli tzw. szkubaczkach, podczas których darły gęsie pióra i wypełniały nimi poszewki na poduszki. Do tego zadania dziewczynki ubrały się w fartuchy, na głowie miały zawiązane chustki, zaś chłopcy ubrali specjalne kamizelki.

Nie zabrakło również sportowej rywalizacji polegającej na dmuchaniu pierza po podłodze. Podczas działań plastycznych dzieci wyklejały obrazki piórami. Mile spędzony czas umilały śląskie opowieści oraz wspólne śpiewanie.

Zajęcia przybliżyły dzieciom kulturę i dawne zwyczaje regionu, w którym mieszkają.

Skip to content